Sceniczna baśń, pełna humoru i fantazji opowieść o starym, poczciwym diable, który naraził się władzom piekielnym, zaniedbując czartowskie obowiązki. W Długich Kabatach ludzie przestali grzeszyć. Nikt ich nie straszył i nie demoralizował. Przez długie lata ani jedna dusza stamtąd nie trafiła do piekła. Aby sprawdzić, kto odpowiada za tak haniebny stan rzeczy i rychło naprawić zło, z czeluści piekielnych przybywa uczony wysłannik samego Belzebuba. Choć gorliwie zabrał się do dzieła i wiele wskazuje na to, że moce piekielne bliskie są zwycięstwa, następuje niespodziewany zwrot akcji i triumfuje ludzki zdrowy rozsądek.

Po raz kolejny miałem zaszczyt i niewątpliwą przyjemność wystąpić na deskach kina Grunwald w Olsztynku. Tym razem w sztuce teatralnej czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy pt. Zapomniany diabeł.
Spektakl w naszym lokalnym wykonaniu pod kierownictwem Katarzyny Waluk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku można było zobaczyć w maju. Najbliższa okazja prawdopodobnie już po wakacjach.