Prace w Kinie „Grunwald” w Olsztynku dobiegły końca. Hol i łazienki zmieniły się nie do poznania. Był to ostatni etap prac realizowany w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego.

Modernizacja olsztyneckiego kina została wybrana do realizacji przez mieszkańców Olsztynka w ramach OBO 2019. Projekt obejmował m.in. remont holu i łazienek w tym: rozbiórkę ścianek działowych, wykonanie nowej podłogi, ceramiki łazienkowej, wymianę starych drzwi wewnętrznych, instalacji elektrycznej, wod.-kan. i oświetlenia, a także montaż okienka kasowego. Inwestycję koordynował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Olsztynku. Prace zrealizowała Firma Usługowo – Handlowa LEAR Leszek Argalski z Olsztynka. Efekt można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Projekt obejmował również renowację foteli oraz wymianę nagłośnienia na nowsze w systemie Dolby Surround 7.1. Mimo sytuacji związanej z korona wirusem, prace udało się zrealizować jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku.

Pierwszy seans po modernizacji już w najbliższą niedzielę (13 września) o godz. 15:00. Repertuar Kina dostępny jest TUTAJ.
W tym roku również zgłoszono do OBO projekt dotyczący Kina. „Remont widowni w Kinie Grunwald w Olsztynku – II etap” obejmuje naprawę podłogi, remont sufitu i ścian, instalacji elektrycznej oraz systemu wentylacji i ogrzewania w sali kinowej.