Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Olsztynek,

każdy z nas chce, aby gmina Olsztynek rozwijała się i tętniła życiem. Żeby była miejscem bezpiecznym,  zadbanym i przyjaznym. To wszystko jest możliwe! Mieszkamy i żyjemy w miejscu z niezwykłym potencjałem – gospodarczym, społecznym i turystycznym. Trzeba go skutecznie i dobrze wykorzystać.

W kwietniu odbędą się wybory samorządowe, w których ubiegam się ponownie o funkcję Burmistrza Olsztynka. Od niespełna 2 lat pełnię tę funkcję. Był to bardzo inspirujący i niezwykle intensywny czas. Starałem się go wykorzystać jak najlepiej na rzecz rozwoju naszej gminy.

Stworzyliśmy od podstaw Gminną Komunikację Publiczną i Radę Seniorów w Olsztynku. Skupiliśmy się na inwestycjach. Priorytetem są ulice w mieście i gminne drogi. W trakcie realizacji są ulice: Inwalidów, Jagiełły, Kolejowa, droga do szpitala w Ameryce, Jadamowa, w Warlitach Małych oraz z Olsztynka do Łutynowa. Kończymy rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Witramowie i rozpoczynamy podobną inwestycję w Wilkowie. Podnosimy jakość wody pitnej dzięki takim inwestycjom jak modernizacji stacji uzdatniania wody w Wigwałdzie. Inwestujemy w oświatę rozwijając bazę sportową przy szkole w Waplewie i rozpoczynając modernizację starej części Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku. W Olsztynku niebawem powstanie także nowa hala sportowa przy Zespole Szkół im. K.C. Mrongowiusza, którą realizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Olsztynie. Finalizujemy uzgodnienia związane ze ścieżką pieszo-rowerową z Olsztynka do Swaderek.

Dzięki środkom unijnym zwiększyliśmy liczbę miejsc dla dzieci w Żłobku Miejskim. Wdrażamy nowoczesne technologie w gminie wspierając usługi publiczne. Dzięki nim możemy w prostszy sposób załatwiać swoje sprawy, bez wychodzenia z domu. Ostatnie 2 lata to także niezliczona liczba  mniejszy inicjatyw w mieście i gminie, które zrealizowaliśmy wspólnymi siłami.

Przed nami jest jeszcze wiele wyzwań i rzeczy do zrobienia, dlatego nie zwalniam tempa. Będę pracować z taką samą determinacją i zaangażowaniem jak dotychczas. Nasze założenia programowe przedstawiam TUTAJ.

Wykorzystajmy możliwości jakie stoją dziś przed naszą gminą. Niech to będzie nasz wspólny sukces!

7 kwietnia proszę o Państwa głos.

Z wyrazami szacunku
Robert Waraksa