Firma Zalando wraz ze swoim partnerem – firmą Hillwood, planuje zbudować w okolicach Olsztynka duże centrum logistyczne o powierzchni 130 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja ma powstać na działce zlokalizowanej przy drodze ekspresowej S51 koło Ameryki. W środkowej fazie inwestycji zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy.

Jak wynika z materiałów prasowych lokalizacja w Olsztynku jest idealna z wielu powodów. Po pierwsze miejsce znajduje się w pobliżu dwóch innych polskich centrów Zalando pod Szczecinem, a także planowanego niedaleko Łodzi. Po drugie na korzyść lokalizacji przemawia potencjał pracowników w naszym regionie, a także doskonała infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i  S7. Choć sytuacja na rynku pracy w Polsce jest całkiem dobra, to jednak Warmia i Mazury wciąż są regionem z najwyższą stopą bezrobocia w kraju, która wynosi 11,7%.
Istotna okazała się również silna współpraca z władzami lokalnymi. Kluczowe znaczenie podczas końcowej rundy decyzyjnej miało zwłaszcza wsparcie ze strony władz lokalnych w Olsztynku.

Warto podkreślić, że w 2014 roku nasza gmina zgłosiła teren, na którym powstanie centrum logistyczne, do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”. Celem Konkursu był wybór najlepszych terenów inwestycyjnych w województwach oraz promowanie ich wśród inwestorów krajowych i zagranicznych. Działka zgłoszony przez naszą gminę zajęła pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki temu w pierwszej kolejność była rekomendowana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w Polsce.

Zalando Lounge ma obecnie około 15 milionów członków na 12 rynkach europejskich i oferuje wyłączny dostęp do 2,5 tys. marek z rabatami do 80%. Stanowi uzupełnienie sklepu Zalando Fashion Store o specjalne kampanie sprzedażowe dostępne przez ograniczony czas, skierowane do klientów mody  szukających doskonałego stosunku jakości do ceny.