Jeszcze w sierpniu rozpocznie się remont ulicy Grunwaldzkiej. Z pewnością jest to długo wyczekiwana inwestycja. Modernizacja ulicy będzie realizowana jako pierwszy etap większego zadania inwestycyjnego obejmującego docelowo również remont ulicy Inwalidów, Mazurskiej, Jagiełły, Staromiejskiej i Strażackiej, w tym także przebudowę przystanku autobusowego.

Przebieg drogi zasadniczo się nie zmieni. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków na całej długości ulicy Grunwaldzkiej (ok. 350m) zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Ulica będzie węższa od strony cmentarza (na odcinku od ulicy Gdańskiej do Inwalidów), gdzie powstanie pas postojowy. Przebudowane zostaną także chodniki po obu stronach drogi. Inwestycja obejmie dodatkowo odwodnienie ulicy oraz przebudowę sieci gazowej.
Prace będzie wykonywać firma Eurobet Sp. z o.o. z Olsztynka. Powinny one zakończyć się jeszcze w tym roku. Całkowity koszt zadania wyniesie ok 1,8 mln złotych. Inwestycja będzie objęta 6-letnią gwarancją.
Plan sytuacyjny całej inwestycji dostępny jest TUTAJ