29 sierpnia po raz kolejny na olsztyneckim skate parku odbędą się zawody Olsztynek Extreme Jam. Będzie to już piąta edycja, podczas której uczestnicy wystartują w trzech kategoriach: hulajnoga, BMX (rowery) i deska. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00. Zgłoszenia i zapisy odbędą się w dniu zawodów, przy skateparku, w godzinach 12:00-13:00.

Każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie i przedstawić dokument tożsamości zaświadczający o ukończeniu 18 lat. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia powinni dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub pełnoletniego opiekuna na udział podopiecznego w zawodach. Zalecane jest używanie kasków, nałokietników, nakolanników i innych ochraniaczy w celu zabezpieczenia się przed skutkami ewentualnych upadków. Udział w zawodach jest bezpłatny i odbywa się na własną odpowiedzialność. W dniu zawodów wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Olsztynku oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku. Sponsorem wydarzenia jest Restauracja Ratuszowa.