Polskie Koleje Państwowe S.A. rozstrzygnęły przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Olsztynku. Wygrała firma SKB z Warszawy z ofertą na kwotę blisko 21 mln zł. Dworzec ma stać się bardziej funkcjonalny, przyjazny i nowoczesny. Co więcej ma służyć nie tylko podróżnym, ale i lokalnej społeczności.

Pierwszy przetarg PKP ogłosiły jeszcze w drugiej połowie 2018 rok. Wpłynęła jedna oferta na kwotę ok. 19 mln zł. Na inwestycję PKP zamierzały przeznaczyć wtedy ok 11 mln zł. Ogłoszono drugi przetarg i mimo, że PKP zwiększyło budżet zadania do 13,2 mln zł, nie wpłynęła żadna oferta. Trzeci przetarg został ogłoszony w kwietniu tego roku. Otwarcie ofert nastąpiło w czerwcu. We wrześniu PKP S.A. ostatecznie zdecydowały o dołożeniu środków i poza Olsztynkiem rozstrzygnęły także sześć innych przetargów dworcowych. Przebudowa dworca w Olsztynku powinna potrwać blisko półtora roku.

O samej inwestycji pisałem więcej – TUTAJ. Dworzec docelowo, prócz podstawowych funkcji, ma być także przeznaczony na potrzeby lokalnej społeczności. Wiodącą propozycją było dotychczas przeniesienia w to miejsce domu kultury. Dzięki temu rozwiązaniu mogłyby powstać pracownie warsztatowe, sala widowiskowa oraz niezbędne zaplecze do prowadzenia tego typu działalności.