Nieznajomość prawa szkodzi. Warto je znać szczególnie w tych obszarach, które dotyczą nas bezpośrednio na co dzień. W tym celu zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na cykl 3 spotkań z prawnikiem. Spotkania będą podzielone na trzy bloki tematyczne i odbędą się 25 listopada oraz 3 i 10 grudnia.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 25 listopada (poniedziałek) o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Olsztynku. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w Internecie. Dotyczy to w szczególności bankowości internetowej, zakupów przez Internet, ochrony danych, oszustw internetowych, przemocy internetowej i odpowiedzialności za czyny karalne. Często używając internetu nie zdajemy sobie sprawy, jak niebezpieczne to miejsce. Warto wiedzieć, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi.

Drugie spotkanie z prawnikiem odbędzie się 4 grudnia (środa) o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku. Spotkanie będzie dotyczyć bezpiecznych zakupów, czyli jak radzić sobie z przedstawicielami firm telekomunikacyjnych i operatorów energetycznych, telemarketerami czy popularnymi sprzedawcami „garnków”, a także osobami podszywającymi się pod wyżej wymienionych.

Trzecie spotkanie odbędzie się 10 grudnia (wtorek) o godz. 13:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku. Będzie ono poświęcone sprawom rodzinnym m. in. spadkom i darowiznom, relacjom rodzinnym, a także rozwiązywaniu sporów w rodzinie.

Organizatorem spotkań są Instytut Praw Obywatelskich i Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna” w ramach projektu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej świadczonej w gminie Olsztynek jako zadanie zlecone Powiatu Olsztyńskiego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości przekazywanych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.