Burmistrz Olsztynka zaprasza firmy do składania ofert na zadanie pn. „plaża staromiejska – teren wypoczynkowy i piknikowy nad nowym stawem w centrum Olsztynka”. Inwestycja została wskazana przez mieszkańców do realizacji w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego jeszcze w 2018 roku.

Celem projektu jest uporządkowanie części terenów w Olsztynku, sąsiadujących z rzeką Jemiołówką. Miałyby tam powstać m.in. piaszczyste alejki i ścieżki spacerowe, piaskowa oraz trawiasta plaża (bez kąpieliska) oraz staw rekreacyjny uzupełniony o ławki i kosze na śmieci. Szacunkowe koszty ustalono na kwotę 100 tys. złotych.

Proste w założeniach, ale jak się okazało trudne do zrealizowania. Wykonawcę inwestycji udało się wyłonić dopiero w trzecim przetargu. Umowa na „plażę staromiejską” została podpisana jeszcze w 2018 roku i w tym samym roku miała zostać zrealizowana. Niestety okazało się, że konieczne jest uzyskanie dodatkowych pozwoleń z Wód Polskich. Z tego powodu termin realizacji przesunięto na czerwiec, a następnie na sierpień 2019 roku. Ostatecznie wykonawca nie przystąpił do prac i ratusz rozwiązał z nim umowę.

25 listopada Burmistrz Olsztynka podjął kolejną próbę i ogłosił zaproszenie do składania ofert na wykonanie zadania. Termin jest dość krótki – do 2 grudnia. Teraz wszystko zależy od tego czy znajdzie się chętny na zrealizowanie tej inwestycji i za jaką kwotę. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.