Ponad 200 seansów i blisko 4000 widzów! Taki jest wynik Kina Grunwald w Olsztynku po 5 miesiącach od cyfryzacji. Pierwszy seans odbył się dokładnie 20 czerwca 2019 roku. 

Środki na cyfryzację kina udało się pozyskać jeszcze w 2018 roku z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF). Obejmowała ona wyposażenie kina w nowy projektor, ekran do projekcji 3D oraz wzmocnienie nagłośnienia. Przy tej okazji wyremontowano także pomieszczenie projekcyjne.
Jeszcze w lipcu rozpoczął się remont dachu kina wsparty środkami z gminnego budżetu. Wymienione zostały drzwi główne oraz do pomieszczenia projekcyjnego. Prace zakończyły się w październiku. Łącznie w tym roku na poprawę warunków w kinie zainwestowano ok 350 tys. złotych. To jednak nie koniec.

W tym roku mieszkańcy Olsztynka wskazali do realizacji projekt zgłoszonych do Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Modernizacja holu z łazienką, renowacja foteli oraz wymiana nagłośnienia w Kinie „Grunwald”. Prace powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Obejmą remont holu wraz z łazienką, renowację foteli kinowych oraz wymianę nagłośnienia. Dzięki tym działaniom poprawi się jakość i komfort podczas seansów filmowych. W ramach zadania zostanie także opracowana dokumentacja projektowa na salę kinową wraz z wszelkimi uzgodnieniami. To z kolei pozwoli w kolejnym etapie przeprowadzić kompleksowy remont sali kinowej. Całkowity koszt prac oszacowano na 150 tys. złotych.

W 2018 roku odbyło się łącznie 2,2 mln seansów, w których uczestniczyło 59,2 mln widzów. To daje średnio 27 widzów na seans. W przypadku naszego kina średnia wynosi 15 widzów na seans.