Do końca września można składać wnioski o dotacje na wsparcie lokalnych zabytków. W tym roku dotacja została przyznana na odnowienie oraz malowanie wnętrza Kościoła Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku.

Rada Miejska w Olsztynku pod koniec lutego br. udzieliła dotacji w kwocie 75 tys. zł na wyżej wymienione prace. Całkowity koszt zadania zaplanowano na kwotę ok 155 tys. zł. Efekt prac zrealizowanych przez proboszcza Parafii ks. Remigiusza Klimkowskiego można zobaczyć na poniższych zdjęciach. 

Gmina Olsztynek wspiera zabytki od 2014 roku. Dotacja może być przeznaczona na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.
W ostatnich latach środki były przyznawane m.in. na remont dachu Kina „Grunwald”, renowację organów w kościele w Olsztynku, ambonki w kościele w Wigwałdzie, remont kościoła w Kurkach, a także remontów dachu czy elewacji budynków mieszkalnych w mieście. Informacje szczegółowe można naleźć TUTAJ.