Plaża miejska i Kino Grunwald w Olsztynku. Te 2 projekty wskazali mieszkańcy Olsztynka do realizacji w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. W głosowaniu oddano ponad 1000 głosów ważnych.

Ze względu na COVID-19, w tym roku rekomendowaliśmy głosowanie elektroniczne. Blisko 90% głosujących wybrało właśnie tę formę. Jednak ograniczenie głosowania tradycyjnego mogło mieć wpływ na frekwencje. W zeszłym roku głosujących było ponad dwukrotnie więcej.

W puli środków na 2021 roku mieszą się 2 projekty, które mieszkańcy wskazali do realizacji. Blisko 42% wszystkich punktów zdobył projekt Czas na plażę miejską. Inicjatywa obejmuje wykonanie plaży piaszczystej i trawiastej z przebieralniami, drewnianymi leżakami miejskimi i ławkami z koszami na śmieci. Ponadto zaplanowano zakup latarni solarnych, które będę oświetlać plażę. Dzięki temu powstanie ogólnodostępne miejsce dla mieszkańców i turystów do plażowania w sezonie letnim. Warto zwrócić uwagę, że gmina Olsztynek stara się obecnie o środki zewnętrzne na budowę nowych pomostów.

Drugim projektem, który zakwalifikował się do realizacji jest Remont widowni w Kinie Grunwald w Olsztynku – II etap. Projekt, który zdobył ok 25% punktów obejmuje naprawę podłogi, remont sufitu i ścian, instalacji elektrycznej oraz systemu wentylacji i ogrzewania w sali kinowej. Realizacja projektu ma poprawić komfort kinomanów podczas seansów filmowych, w szczególności w okresie jesienno-zimowym.