Swobodne podróżowanie, osiedlanie się, podejmowanie pracy, czy prowadzenie firmy. To niewątpliwie pozytywne skutki integracji europejskiej, z których może korzystać każdy z nas. Jednak jakie możliwości daje Unia Europejska młodym obywatelom? O tym dyskutować będą uczestniczy spotkania, które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 15:00 w Zabytkowej Wieży Ciśnień w Olsztynku.

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku i będzie miało charakter edukacyjno – informacyjny. Udział w dyskusji wezmą przedstawiciele lokalnych oraz regionalnych instytucji i organizacji m.in. eksperci z sieci Team Europe, a także Europe Direct Olsztyn.

Głównym celem inicjatywy jest pokazanie możliwości jakie daje Unia Europejska młodym obywatelom. W różnych obszarach m.in. edukacji, kulturze, sporcie, czy trzecim sektorze. Ponadto będzie to okazja do rozważań o wyzwaniach stojących przed UE w zakresie polityki młodzieżowej.

Spotkanie odbędzie się w Zabytkowej Wieży Ciśnień wyremontowanej dzięki unijnym środkom. Wieża ciśnień pełni aktualnie funkcję szkoleniową, konferencyjną, multimedialną z częścią widokową i rekreacyjną.