40 nowych punktów świetlnych powstało w 2023 roku w gminie Olsztynek w ramach rozbudowy oświetlenia. We wszystkich przypadkach zastosowano energooszczędne oprawy typu LED. Nowe oświetlenie powstało m.in. w miejscowościach: Dąb, Królikowo, Kurki, Makruty, Maróz, Mierki, Stare Gaje, Swaderki, Świerkocin i Waplewo. W Olsztynku zmodernizowano oświetlenie przy ulicy Kolejowej oraz wykonano nowe oświetlenie m.in. przy drodze prowadzącej do garaży przy ulicy Daszyńskiego.

Z kolei w grudniu 2023 roku rozstrzygnięty został Program Inwestycji Strategicznych Rozświetlamy Polskę poświęcony modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Gmina Olsztynek otrzyma z programu ok 112 tys. zł na modernizację oświetlenia na terenie dwóch orlików oraz Parku Kultury, Sportu i Rekreacji w Olsztynku, w tym także boiska do siatkówki. Wkład własny gminy wyniesie ok 28 tys. zł.

Wkrótce bezpieczniej będzie także na przejściach dla pieszych na drogach krajowych w naszej gminie.

Na początku stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie wyłoniła wykonawcę, który ma doświetlić łącznie 10 przejść dla pieszych. Inwestycja obejmie przejścia dla pieszych na drodze serwisowej S7j (Olsztynek-Witramowo) w m. Jemiołowo i Witramowo oraz 8 przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 58 na odcinku od ulicy Mrongowiusza do Mierek.

Najkorzystniejsza jest oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD Sp. z o.o. z Olsztyna na kwotę 845 365,14 zł