Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Głosować można w lokalach wyborczych od godz. 7:00 do godz. 21:00. W gminie Olsztynek będzie pracować 21 obwodowych komisji wyborczych, w tym jedna z nich będzie odrębnym obwodem głosowania z siedzibą w Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” w Olsztynku.


OKRĘG NR 1

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 1 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Agrestowa, Brzozowa, Dębowa, Głogowa, Grabowa, Jagodowa, Leszczynowa, Leśna, Leśników, Malinowa, Morelowa, Mrongowiusza od numeru 35 do końca (nieparzyste), Owocowa, Porzeczkowa, Sosnowa, Wiśniowa, Wrzosowa.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku na parterze (wejście od ul. Warszawskiej), Ratusz 1. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 2

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 1 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Akacjowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Sportowa, Świerkowa, Wilcza.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku, ul. Chopina 29. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 3

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 2 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Jana Pawła II, Kolejowa od nr 13 do końca, z wyjątkiem nr 1, 3, 5, 7, Szkolna nr 9 i nr 14 do nr 16 parzyste.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, sala nr 5, ul. Górna 5. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 4

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 2 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Daszyńskiego, Kolejowa numery 1, 3, 5, 7, Mierkowska, Mrongowiusza od numeru 42 do końca (parzyste), Polna, Towarowa, Zielona.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku, ul. Szkolna 9. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 5

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 3 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Emila von Behringa, Floriana, Gdańska, Grunwaldzka, Inwalidów, Krótka, Krzywa, Mały Rynek, Mazurska, Mrongowiusza od nr 1 do nr 40, za wyjątkiem numerów: 35, 37 i 39, Olsztyńska, Ostródzka, Ratusz, Ratuszowa, Rynek, Składowa, Staromiejska, Strażacka, Warszawska, Wąska, Władysława Jagiełły nr 1 do nr 8, nr 12 do nr 24, Wodociągowa, Zamkowa.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w I Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynku, ul. Klikowicza 4. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 6

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 3 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Chopina, Górna, Klikowicza, Kościuszki nr 1c, nr 2, Mickiewicza, Pionierów od nr 2 do nr 6, od nr 8 do nr 14 parzyste, Pułaskiego, Szkolna nr 5, od nr 2 do nr 12a parzyste, Niepodległości.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku, stołówka na parterze, ul. Niepodległości 19. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 7

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 4 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Diamentowa, Długosza, Kajki, Kamienna, Kochanowskiego, Kopernika, Księżycowa, Nowowiejskiego, Ogrodowa, Perłowa, Pionierów nr 7, od nr 9 do nr 9b, nr 13, od nr 15 do nr 15a, od nr 16 do nr 36 parzyste, od nr 38 do nr 48a, Platynowa, Rubinowa, Sienkiewicza, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, Wandy Pieniężnej, Złota, Żeromskiego.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II, ul. Pionierów 7. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 8

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 4 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Zajęcza, Jemiołowska, Jeziorna, Kościuszki od nr 1 do nr 1b, od nr 3 do nr 7 nieparzyste, od nr 8 do nr 14, od nr 16 do nr 16c, nr 18, Park, Parkowa, Poranna, Sielska, Słoneczna, Wędkarska, Wioślarska, Władysława Jagiełły od nr 9 do nr 9a, nr 11, od nr 26 do nr 26a, nr 32, Żeglarska.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, sala nr 16, ul. Górna 5. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 9

W skład okręgu wchodzą 2 obwodowe komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Elgnówko, Łęciny, Tolejny, Zawady, Czerwona Woda głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w Szkole Filialnej im. Erwina Kruka w Elgnówku, Elgnówko 27. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Mańki, Makruty, Mycyny, Samagowo, Kąpity, Tolkmity, Tomaszyn, Zezuty, Cichogrąd, Gębiny, Spoguny, Witułty głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Mańkach, Mańki 5a. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 10

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Ameryka, Jagiełek, Mierki, Kołatek, Świerkocin, Waszeta głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Mierkach, Mierki 33a. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 11

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Dąb, Kurki, Ząbie, Lipowo Kurkowskie, Marózek, Nadrowo, Swaderki, Marązy, Orzechowo, Selwa, Kurecki Młyna głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Nadrowie, Nadrowo 25. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 12

W skład okręgu wchodzą 2 obwodowe komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Kunki, Lutek, Łutynowo, Łutynówko głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Kunkach, Kunki 29. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości Jemiołowo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Jemiołowie, Jemiołowo 10c. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 13

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Maróz, Sitno, Waplewo, Jadamowo, Ruda Waplewska, osada Waplewo, Witramowo, Malinowo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Waplewie, Waplewo 15. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 14

W skład okręgu wchodzą 3 obwodowe komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości: Królikowo, Juńcza głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Królikowie, Królikowo 13a. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Nowa Wieś Ostródzka, kolonia Dębowa Góra, osada leśna Dębowa Góra, Pawłowo, Gąsiorowo Olsztyneckie głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Pawłowie, Pawłowo 8a. Lokal nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Lichtajny, Drwęck, Czarci Jar głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Lichtajnach, Lichtajny 5. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


OKRĘG NR 15

W skład okręgu wchodzą 2 obwodowe komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości i sołectw: Gaj, Smolanek, Stare Gaje, Wigwałd, Warlity Małe, Gibała, Platyny, Warglewo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Gaju, Gaj 27. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy miejscowości Sudwa, Świętajny, Świętajńska Karczma, Wilkowo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, wejście od alei prowadzącej na Podzamcze, korytarz przed salą gimnastyczną, ul. Ostródzka 2. Lokal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.