Trzecia edycja Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego dobiegła końca. W 2018 roku dwa projekty zakwalifikowały się w puli środków przeznaczonych na OBO i zostały przyjęte do realizacji. Mieszkańcy wybrali:

  • Zajezdnię tramwajową – plac zabaw dla dzieci – projekt obejmuje wybudowanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku placu zabaw wyposażonego w zestaw zabawowy – model tramwaju. Kwota 119 800,00 zł,
  • „Maluchy na łyżwy” – celem projektu jest doposażenie lodowiska sezonowego „Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku w tzw. „pingwinki” (chodziki do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych użytkowników lodowiska), nowe łyżwy w różnych rozmiarach oraz w urządzenie/pojazd do konserwacji lodowiska (rolbę). Kwota 149 800,00 zł.

 

Ostatnim działaniem jest podsumowanie zakończone edycji. W tym celu proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli poznać opinie mieszkańców o sposobie realizacji OBO. Uzyskane informacje pomogą nam określić oczekiwania i potrzeby oraz będą przydatne przy organizowaniu kolejnej edycji OBO w naszym mieście. Od dziś można wypełniać ankietę w wersji elektronicznej. Tegoroczna wersja ankiety jest znacznie krótsza, niż poprzednia.

Ankieta jest dostępna -> TUTAJ

Od 28 stycznia (poniedziałek) ankiety zostaną udostępnione mieszkańcom w wersji papierowej w Urzędzie Miejski w Olsztynku – parter, ul. Ratusz 1. Będzie można wypełniać je w godzinach pracy urzędu do 1 lutego 2018r.

Wypełnienie ankiety zajmuje dosłownie kilka minut. Wszystkie opinie są dla nas ważne, dlatego zachęcam do podzielenia się swoimi uwagami.