Kolejny przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Olsztynku bez rozstrzygnięcia. Polskie Koleje Państwowe S.A. w 2018 roku ogłosiły drugi przetarg na przebudowę olsztyneckiego dworca kolejowego. Tym razem nie wpłynęła żadna oferta.

Pierwszy przetarg PKP ogłosiły w drugiej połowie 2018 rok. Wpłynęła jedna oferta na kwotę ok. 19 mln zł. Na inwestycję PKP zamierzały przeznaczyć ok 11 mln zł. Ogłoszono drugi przetarg z terminem składania ofert do 25 stycznia 2019 roku. Mimo, że PKP zwiększyło budżet zadania do 13,2 mln zł, nie wpłynęła żadna oferta.

O samej inwestycji pisałem więcej – TUTAJ. Dworzec docelowo, prócz podstawowych funkcji, ma być także przeznaczony na potrzeby lokalnej społeczności właśnie. Wiodącą propozycją było dotychczas przeniesienia w to miejsce domu kultury. Dzięki temu rozwiązaniu mogłyby powstać pracownie warsztatowe, sala widowiskowa oraz niezbędne zaplecze do prowadzenia tego typu działalności.

Warunki, w jakich tworzy się dziś kulturę w Olsztynku pozostawiają wiele do życzenia. Co prawda przeprowadzono w ostatnich latach remont pomieszczeń biblioteki i domu kultury, ale to niestety nie rozwiązało problemów lokalowych, szczególnie tej drugiej instytucji. Od lat rozważane są najróżniejsze pomysły. Sporo wskazuje na to, że w dalszym ciągu będą one tylko „rozważane”. Mam nadzieję, że PKP ogłoszą kolejny przetarg i uda się znaleźć wykonawcę. Dworzec powinien zostać wyremontowany, nawet jeśli dom kultury nie zostanie tam przeniesiony.