Trwają prace na ostatnim odcinku linii kolejowej nr 216 Olsztynek–Nidzica. Wiąże się to z pewnym utrudnieniami dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających naszą gminę. Do 23 lipca przedłużono zamknięcie przejazdu kolejowego na stacji w Waplewie. Z informacji przekazanych przez PKP wynika, że wznowienie ruchu pociągów na linii Olsztyn-Działdowo jest planowane w grudniu 2019 roku.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.plk-polskawschodnia.pl

Na linii kolejowej między Olsztynem, a Działdowem położono już łącznie ok. 55 km nowego toru. Użyto dotychczas 100 tys. podkładów i ponad 100 kilometrów szyn. Obecnie na odcinku Olsztynek–Nidzica specjalna maszyna PUN zabiera stare odcinki toru i na ich miejsce montuje nowe. Zaawansowane prace trwają także na przystanku w Waplewie i stacji Olsztynek.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.plk-polskawschodnia.pl

Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na peronach zamontowane zostały ławki, wiaty, gabloty informacyjne i funkcjonalne oświetlenie. Realizowana inwestycja ma poprawić komfort obsługi pasażerów oraz jazdy. Mają skrócić się podróże w regionie oraz czas jazdy do Warszawy. Inwestycja ma też umożliwić prowadzenie większej liczby pociągów.