Zakup i dostawa nagłośnienia oraz renowacja foteli w Kinie „Grunwald” w Olsztynku. Od tego rozpoczyna się realizacja Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego w tym roku. Ratusz ogłosił zaproszenia do składanie ofert na wykonanie tych zadań. Czas na ich składanie jest do 20 lutego.

Projekt pn. „Modernizacja holu z łazienką, renowacja foteli oraz wymiana nagłośnienia w Kinie „Grunwald” w zeszłym roku został wybrany przez mieszkańców w ramach OBO. Całkowity koszt zadania oszacowano na 150 tys. złotych.
W pierwszej kolejności planowany jest zakup i dostawa nagłośnienia w systemie Dolby Surround 7.1. Powinno to zostać zrealizowane do 31 marca br. Równolegle zaplanowano renowację foteli kinowych, która ma polegać na sukcesywnym demontażu, wymianie tapicerki i gąbki tapicerskiej oraz ponownym montażu 92 sztuk foteli kinowych. Termin realizacji ustalono do 30 kwietnia 2020 roku.

Poniżej linki do zaproszeń do złożenia ofert:
Renowacja foteli w Kinie „Grunwald” (OBO)
Zakup oraz dostawę zestawu nagłośnieniowego do systemu DS. 7.1 w Kinie „Grunwald” (OBO)

Prace prócz nagłośnienia i renowacji foteli obejmą również remont łazienki. W tym przypadku Miejski Dom Kultury w Olsztynku złożył wniosek o dofinansowanie do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wykorzystując środki przeznaczone na ten cel w OBO jako wkład własny być może uda się pozyskać dodatkowe pieniądze na ten cel.

W ramach zadania ma zostać opracowana także dokumentacja na salę kinową wraz z wszelkimi uzgodnieniami. To z kolei pozwoli przeprowadzić kompleksowy remont sali kinowej w przyszłości. Jeśli znajdą się na ten cel środki.