W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, profilaktycznie wprowadzono dodatkowe środki ostrożności w instytucjach publicznych w Olsztynku. Poniżej szczegóły. Informację będę starał się aktualizować na bieżąco.

GMINNE CENTRUM ZDROWIA ZPZOZ W OLSZTYNKU
Od 16 marca wprowadzono zmiany w organizacji pracy Gminnego Centrum Zdrowia. Wejście do budynku placówki zostaje ograniczone, a osoby, które będą wchodzić do przychodni zostaną poddane badaniu temperatury ciała oraz zabiegowi dezynfekcji rąk. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.


URZĄD MIEJSKI W OLSZTYNKU
Zamknięty dla interesantów do odwołania. Kontakt bezpośredni z pracownikami Urzędu jest niemożliwy. Przy drzwiach głównych Urzędu znajduje się skrzynka podawcza na pisma. Przy niej wyłożono druki wniosków i innych niezbędnych dokumentów. Pisma należy wypełniać własnym długopisem.
Wszystkie sprawy można załatwić drogą elektroniczną. Szczegóły TUTAJ.

Ceremonie zawarcia związku małżeńskiego na sali ślubów w Urzędzie będą odbywały się tylko i wyłącznie przy udziale pary młodej i świadków – bez udziału gości. Informacje szczegółowe pod nr tel. 89 519 54 74.


SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Od 12 do 25 marca zawieszono zajęcia w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Wniosek na zasiłek opiekuńczy (sprawowanie opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat) można znaleźć TUTAJ

Nie ma na razie żadnego komunikatu dotyczącego trwającej rekrutacji do przedszkoli – ogłoszenia wyników, potwierdzenie woli przyjęcia. Możliwe, że zmianie ulegnie harmonogram rekrutacji.

SP1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku – Wnioski o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego należy przysłać na adres: sp1.sekretariat@olsztynek.pl Sekretariat szkoły tel. 89 519 26 02
20 marca (piątek) do godz. 15.00 na stronie internetowej szkoły i na tablicy ogłoszeń zostanie zamieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia.


ZESPÓŁ ADMINISTRACJI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W OLSZTYNKU

Zalecane korzystanie poprzez ePUAP lub drogą mailową w przypadku spraw nie wymagających podpisu. Można również korzystać z poczty tradycyjnej. W razie pytań i wątpliwości prośba o kontakt telefoniczny. Szczegóły TUTAJ.


MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W OLSZTYNKU (w tym Klub Integracji Społecznej)

Zamkniety dla interesantów do odwołania. Wszelkie sprawy można załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną. Szczegóły i dane kontaktowe TUTAJ
W wyjątkowych sytuacjach można skorzystać z zamontowanego dzwonka na wejściu głównym Ośrodka.


MIEJSKI DOM KULTURY W OLSZTYNKU zawiesił wszystkie seanse i zajęcia artystyczne do odwołania.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNKU jest zamknięta dla czytelników. Terminy zwrotu wypożyczonych książek zostaną przedłużone automatycznie.


GOSPODARKA KOMUNALNA SP. Z O O. W OLSZTYNKU

Od 16 marca do odwołania pozostaje zamknięta dla klientów. Załatwienie spraw będzie możliwe wyłącznie poprzez kontakt tel. 89 519 20 48, 89 519 20 93 oraz e-mail: gospodarkakomunalna@wp.pl

Ponadto inkasenci nie będą dokonywać odczytów stanów wodomierzy. Informacje o stanie wodomierza można przekazać telefonicznie: 89 519 20 48, e-mail: gospodarkakomunalna@wp.pl lub poprzez stronę internetową www.gko.com.pl Jeśli stan wodomierza nie zostanie podany, faktura zostanie wystawiona na podstawie średniego zużycia wody.

Powyższa sytuacja nie wpływa na zapewnienie ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków.
Pogotowie wodno-kanalizacyjne tel. 603 782 632


ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W OLSZTYNKU

Załatwienie spraw jest możliwe poprzez kontakt telefoniczny: 89 519 11 45 lub e-mail: zgm@olsztynek.pl

TBS W OLSZTYNKU SP. Z O. O.
Zawieszono zebrania roczne Wspólnot Mieszkaniowych do odwołania. Zalecany kontakt telefoniczny: 89 519 21 41 lub email: tbs.olsztynek@op.pl


Urząd Pocztowy w Olsztynku zmienia godziny pracy od 16 marca do odwołania:
poniedziałki: 14:00-20:00,
wtorki-piątki: 9:00-15:00,
soboty, niedziele i święta: placówka nieczynna.


Kancelaria Notarialna w Olsztynku od 17 marca do odwołania ogranicza funkcjonowanie do obsługi telefonicznej i elektronicznej. Dane kontaktowe: tel. 89 519 19 20 e-mail: notariusz@olsztynek.com.pl