Kolejne nowości w Kinie Grunwald w Olsztynku. Jednak tym razem nie chodzi o filmy, ale o zmiany mające na celu poprawę komfortu dla miłośników kina.

Mimo sytuacji w kraju związanej z korona wirusem udało się zrealizować pierwszą część projektu pn. „Modernizacja holu z łazienką, renowacja foteli oraz wymiana nagłośnienia w Kinie „Grunwald” wybranego w zeszłym roku przez mieszkańców w ramach OBO. W pierwszej kolejności przeprowadzono renowację foteli kinowych. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę blisko 30 tys. złotych złożyła firma PPHU TAPICERSTWO Leszek Warmbier z Lipnik Królewskich. W tym tygodniu zakończył się montaż 92 sztuk foteli kinowych. Teraz przyszedł czas na zamontowanie nagłośnienia w systemie Dolby Surround 7.1. Zestaw został już zakupiony i dostarczony. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 30,5 tys. złotych złożyła firma Audio Plus sp. z o.o. z Łomianek.

Przed nami jeszcze remont łazienki. Miejski Dom Kultury w Olsztynku złożył wniosek o dofinansowanie remontu do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wykorzystując środki z OBO jako wkład własny być może uda się pozyskać dodatkowe pieniądze na ten cel.
Ostatnim działaniem w ramach inicjatywy OBO jest opracowanie dokumentacji na salę kinową wraz z wszelkimi uzgodnieniami. W przyszłości pozwoli to przeprowadzić kompleksowy remont sali. Oczywiście jeśli znajdą się na ten cel środki. W ostatnich w latach w kino zainwestowano łącznie ok 0,5 mln złotych. Miejmy nadzieję, że to nie koniec.