W Kinie „Grunwald” w Olsztynku niebawem rozpocznie się remontu łazienek i holu. To kolejny etap prac realizowany w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego. Prace mogą potrwać do 31 sierpnia.

Projekt pn. „Modernizacja holu z łazienką, renowacja foteli oraz wymiana nagłośnienia w Kinie „Grunwald” w zeszłym roku został wybrany przez mieszkańców w ramach OBO. Mimo trudnej sytuacji związanej z korona wirusem, jeszcze w marcu, udało się przeprowadzić renowację foteli kinowych. Wymieniono również nagłośnienie na nowsze w systemie Dolby Surround 7.1.

Ostatnim działaniem jest remont łazienki i holu kina. Miejski Dom Kultury w Olsztynku złożył wniosek o dofinansowanie prac do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Niestety tym razem nie udało się pozyskać dodatkowych pieniędzy. Remont zostanie wykonany w ramach środków z gminnego budżetu. Prace obejmą m. in. rozbiórkę ścianek działowych, wykonanie nowej podłogi, ceramiki łazienkowej, wymianę starych drzwi wewnętrznych, instalacji elektrycznej, wod.-kan. i oświetlenia, a także montaż okienka kasowego. Całkowity koszt prac wyniesie ok 80 tys. zł.

W poprzednich latach udało się pozyskać środki m.in. na cyfryzację i remont dachu. Dzięki temu poszerzyła się oferta kulturalna domu kultury. W 2019 roku dzięki cyfryzacji w kinie odbywało się średnio 60 seansów w miesiącu.