W Kurkach w ciągu drogi krajowej nr 58 powstanie chodnik. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu GDDKiA w Olsztynie związanego z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W ramach zadania na odcinku drogi krajowej nr 58 wybudowany zostanie chodnik (po jednej stronie) o łącznej długości 678 m i szerokości 2 m oraz oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto wybudowany zostanie murek oporowy i odbudowany zostanie korpus drogowy po prawej stronie na długości 100 m.

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD Sp. z o.o. z Olsztyna, które złożyło najkorzystniejszą cenowo ofertę na kwotę 516 187,03 z gwarancją na okres 60 miesięcy. Budowa chodnika potrwa 8 tygodni.

Podczas lipcowej sesji Burmistrz Olsztynka poinformował nas, że GDDKiA zadeklarowała również budowę chodników przy ulicy Mrongowiusza w Olsztynku. Chodzi o odcinek od Huty Szkła w kierunku Olsztyna. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Wielokrotnie, w pismach wysyłanych do GDDKiA w Olsztynie, zwracałem uwagę na potrzebę zrealizowania tej inwestycji. W tym roku poprosiłem również Burmistrza Olsztynka o wsparcie tych działań. TUTAJ odpowiedź na moje ostatnie pismo w tej sprawie.