20 kwietnia zostało ogłoszone postępowanie na „Budowę pływającego pomostu rekreacyjno-kąpielowego na jeziorze Jemiołowo w Olsztynku”. Zadanie obejmuje dostawę i montaż pomostu na plaży miejskiej. Wykonawcy mogą składać oferty do 5 maja 2021 roku.

Źródło: https://olsztynek.logintrade.net/

Pomost (projekt po prawej) ma składać się z trzech traktów wychodzących z brzegu w kierunku jeziora o szerokości 2,4m i długości odpowiednio (od lewej) 28m, 12m i 38m. Będą się one łączyć ze sobą na jeziorze traktem bocznym usytuowanym równolegle do brzegu o szerokości 2m i długości 58m. Łączna powierzchnia pomostu (bez trapów) wynosi ok 300 m2. Pomosty mają być wyposażone w barierki z oświetleniem solarnym LED, drabinki, knagi cumownicze, zestawy ratunkowe, tablice informacyjne i ostrzegawcze oraz regulamin. Czas realizacji zamówienia ustalono na 60 dni od dnia podpisania umowy. Link do postępowania znajduje się TUTAJ

W tym roku będzie również realizowany projekt pn. „Czas na plażę miejską”, który został wybrany przez mieszkańców w ramach OBO w zeszłym roku. Inicjatywa obejmuje wykonanie plaży piaszczystej i trawiastej z przebieralniami, drewnianymi leżakami miejskimi i ławkami z koszami na śmieci. Ponadto zaplanowano zakup latarni solarnych, które będę oświetlać plażę. Szczegóły wkrótce.