W połowie wrześnie rozpoczęły się prace w sali kinowej w Kinie Grunwald w Olsztynku. Realizacja projektu ma poprawić komfort kinomanów podczas seansów filmowych.

Inwestycja jest realizowana w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt został wybrany przez mieszkańców w zeszłym roku. Prace obejmują remont widowni, w tym wymianę i docieplenie podłogi, wymianę stopni – podestów (także ich wydłużenie do szerokości 120 cm), odnowienie podłogi na scenie, izolację i docieplenie stropu nad salą kinowa, malowanie ścian, wykonanie wentylacji i nowej instalacji elektrycznej, montaż nowych paneli ściennych, grzejników, oświetlenia, kotar przy drzwiach wejściowych i na scenie. W kinie pozostaną istniejące panele na ścianach. Prace wykonuje Firma Usługowo – Handlowa LEAR Leszek Argalski z Olsztynka. Całkowity koszt wynosi 149 800 złotych. Prace powinny zakończyć się pod koniec października 2021 roku.

W 2021 roku nasze kino wznowiło działalność pod koniec maja (nie uwzględniając 2 tygodni w lutym). Mimo tych ograniczeń do 9 września odbyło się 190 seansów, w których udział wzięło blisko 1900 widzów. Największa frekwencja była na filmie „Magiczne Muzeum”, najwięcej biletów zostało sprzedanych na film „Co w duszy gra” (358), najmniej na film „Żużel” (3). Łącznie w tym roku wyświetlono 36 różnych tytułów.