Równolegle były realizowane dwa zadania. Pierwsze z nich dotyczył budowy nowych pomostów. Drugie to projekt „Czas na plażę miejska”, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłym roku w ramach Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego.

W marcu 2021 r. podpisano z Gospodarką Komunalna Sp. z o.o. umowę na wykonacie robót budowlanych polegających na rozbiórce starego drewnianego pomostu na jeziorze Jemiołowo w Olsztynku. Koszt rozbiórki to kwota 36 900,00 zł.
Pod koniec czerwca podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowym KAROS H. Olchowski, A. Olchowska Sp. j. z siedzibą w Sędławkach na budowa pływającego pomostu rekreacyjno-kąpielowego na jeziorze
Jemiołowo w Olsztynku. Pomosty składają się z trzech traktów wychodzących z brzegu w kierunku jeziora. Zostały one połączone ze sobą na jeziorze traktem bocznym usytuowanym równolegle do brzegu. Łączna powierzchnia pomostu (bez trapów) wynosi ok 300 m2. Nowe molo jest wyposażone w barierki z oświetleniem solarnym LED, drabinki, knagi cumownicze, zestawy ratunkowe, tablice informacyjne i ostrzegawcze oraz regulamin. Koszt inwestycji wyniósł ok 440 tys. złotych.

W przypadku projektu „Czas na plażę miejską” pod koniec sierpnia Urząd Miejski w Olsztynku podpisał umowę z wykonawcą. Prace wykonała firma Miejski Krajobraz Sp. z o.o. z Warszawy za kwotę ok 160 tys. zł. Projekt obejmował zagospodarowanie terenu plaży miejskiej nad jeziorem Jemiołowo w Olsztynku. Nawierzchnia istniejącej plaży piaszczystej została oczyszczona, uzupełniona i wyprofilowana piaskiem płukanym. Część trawiasta została uzupełniona. Pojawiły się także elementy małej infrastruktury: drewniane przebieralnie, leżaki, ławki i kosze na śmieci i 2 kamery. Wykonano nowe boisko do siatkówki (o wymiarach 24m na 13m) wraz z nowym wyposażeniem: słupki, siatka, linie wyznaczające pole gry i piłki. Niebawem zostanie także zamontowane oświetlenie.