13,5 miliona złotych dofinansowania otrzyma Powiat Olsztyński z Polskiego Ładu na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku. Starania o budowę hali trwały od 2016 roku.

Pierwotnie zakładano powstanie 3 hal sportowych przy szkołach powiatowych. Pierwszy obiekt powstał w 2014 roku przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Kolejną była hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkół w Biskupcu, którą uroczyście otwarto w 2018 roku. Hala sportowa w Olsztynku będzie trzecią tego typu inwestycją Powiatu Olsztyńskiego. W sumie obiekt ma kosztować 15 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodzić będzie z budżetu Powiatu Olsztyńskiego i gminy Olsztynek.

Pełna nazwa projektu to Powiatowe Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku. Głównym założeniem inwestycji jest budowa sali sportowo-widowiskowej z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, do koszykówki, siatkówki, futsalu, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, unihokeja i gimnastyki. Salę będzie można podzielić na trzy poprzeczne boiska treningowe. Obiekt będzie dwukondygnacyjny z dodatkowymi funkcjami. W razie potrzeby halę będzie można przekształcić w tymczasowy szpital (ok. 50 łóżek). Co ważne z obiektu korzystać będą mogli nie tylko uczniowie szkoły, ale także lokalne kluby sportowe oraz mieszkańcy gminy Olsztynek.

Hala powstanie przy skrzyżowaniu ulic Behringa i Olsztyńskiej (zdjęcie powyżej) prawdopodobnie do 2023 roku.

Źródło: https://www.facebook.com/powiatolsztynski

Koncepcja budowy hali sportowej powstała jeszcze w 2016 roku jednak z pewnością zostanie ona zmodyfikowana i dostosowana.

Obiekt oznaczony „1” to obecna sala sportowa Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku.

Źródło informacji: Powiat Olsztyński