Blisko 50 filmów z całej Polski wpłynęło na tegoroczną edycję Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Najlepsze produkcje poznamy podczas gali, która ze względu na trwającą pandemię COVID-19 odbędzie się online.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu młodzież mogła zgłaszać filmy na dwa konkursy. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można było zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia przed jakimi stoi współczesny człowiek.

Najlepsze produkcje poznamy podczas Gali, która odbędzie się 26 listopada 2021 roku online. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:00 na Facebooku Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. W programie m.in. prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych filmów oraz ogłoszenie wyników.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i cieszy się dużym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy nawet telefonu komórkowego.

Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku i Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy Zespole Szkół w Olsztynku. Partnerami Festiwalu są: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Powiat Olsztyński, Gmina Olsztynek i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynku.