Na plaży miejskiej w Olsztynku powstanie ogólnodostępne miejsce do grillowania i ogniskowania wraz wiatą. W gminnym budżecie na 2022 rok zabezpieczono na ten cel 70 tys. złotych.

Choć trudno w to uwierzyć, na terenie Olsztynka brakuje takiej przestrzeni. Ognisko czy grill to bardzo popularny sposób na spędzenie czasu, szczególnie w okresie wiosenno-letni. Z inicjatywą stworzenia takiego miejsca wystąpiła Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Swój pomysł młodzieżowi radni zgłosili jako wniosek do projektu budżetu na 2022 rok. W uzasadnieniu stwierdzili, że „na terenie miasta brakuje ogólnodostępnego miejsca do grillowania i ogniskowania, z którego mogłaby korzystać młodzież szkolna. Potrzeba ta była wielokrotnie zgłaszana przez rówieśników i nauczycieli.”

16 grudnia, podczas spotkania z Mirosławem Stegienko, burmistrzem Olsztynka młodzieżowi radni wyrazili chęć zaangażowania się w realizację tej inwestycji. To ważne, ponieważ wiodącą funkcją młodzieżowych rad gmin w Polsce jest działalność konsultacyjna i doradcza. Ponadto podczas spotkania poruszono inne tematy dotyczące pozostałych inwestycji zaplanowanych do realizacji w 2022 roku, przyszłości linii 129 na trasie Olsztyn – Olsztynek, rozwoju transportu wewnątrz gminnego organizacji Młodzieżowego Turnieju Futsal i powrotu do organizacji gminnej olimpiady sportowej.

24 stycznia br. odbyła się wizja lokalna na plaży miejskiej w Olsztynku. Młodzieżowi radni wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Olsztynku uzgodnili wstępną lokalizację wiaty rekreacyjnej oraz zakres planowanych prac.

Dzięki tej inwestycji teren plaży miejskiej będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Będzie, jeśli korzystając z tego miejsca będziemy pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących utrzymania czystości i porządku w tego typu miejscach.