9 lipca (sobota) na boisku w Mierkach odbędzie się I edycja Powiatowego Turnieju Dzikich Drużyn. Start o godz. 12:00. Organizatorzy zapewniają sprzęt sportowy, obsługę sędziowską, opiekę medyczną, posiłek i napoje.

Aktualnie zgłoszonych jest 10 drużyn: Agricola Mierki Waplewianka, Żelazno, Dobre chłopaki z Legnicy, Blokersi, Kapsel Team, Grom Lichtajny, FC Kunki Dragons, Stawiguda i Super Strikers. Losowanie grup odbędzie się na boisku.

Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej w szczególności wśród młodzieży, proponowanie aktywnego trybu życia oraz rozwijanie sportowych zainteresowań młodzieży, zgodnie z zasadami rywalizacji fair play.  W piłkarskich zmaganiach mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych. Wszystkich kibiców oraz chętnych do spędzenia aktywnie czasu zapraszamy na boisko.

Organizatorem wydarzenie jest Wiejskie Towarzystwo Kulturalno-Sportowe w Mierkach. Turniej uzyskał dofinansowanie ze srodków Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Partnerami wydarzenia są: powiat Olsztyński, Gmina Olsztynek, Maspex, Octim, SHP Olsztynek, Kolorowe Kajaki Swaderki, Zakład Masarski „Tomuś” Tomasz Reihs.