Gmina Olsztynek jako jedna z pierwszych przystąpiła do programu „Ciepłe mieszkanie”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Program wspiera zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dodatkowo możliwe jest wykonanie: instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w lokalu mieszkalnym, instalacji gazowej od przyłącza gazowego/zbiornika na gaz do kotła, wymiany okien i drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym, dokumentacji projektowej dotyczącej powyższego zakresu.

Nabór trwa do listopada 2024 roku lub do wyczerpania środków. W ramach programu można pozyskać dofinansowanie nawet do 90% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowalnych jednak nie więcej niż 37 500,00 zł na jeden lokal mieszkalny.
Wymagany jest demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania.

Więcej informacji TUTAJ

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/