Mariusz Malik kandyduje na radnego do Rady Miejskiej w okręgu nr 1 w Olsztynku.

Jest radnym od 2021 roku, obecnie pełni także funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Przewodniczy Radzie Osiedlowej nr 1 w Olsztynku. Jest zaangażowany w Olsztynecki Budżet Obywatelski. Między innymi dzięki staraniom Mariusza jeszcze w tym roku poprawimy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych i przebudujemy chodnik na całej długości ulicy Leśnej. Wybudujemy także ścieżkę rekreacyjną, która połączy Olsztynek z drogą powiatową Olsztynek-Gietrzwałd.

W skład okręgu nr 1 wchodzi część osiedla nr 1 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Agrestowa, Brzozowa, Dębowa, Głogowa, Grabowa, Jagodowa, Leszczynowa, Leśna, Leśników, Malinowa, Morelowa, Mrongowiusza od numeru 35 do końca (nieparzyste), Owocowa, Porzeczkowa, Sosnowa, Wiśniowa, Wrzosowa.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku na parterze.


Roman Lewandowski, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 2.

Jest radnym od 2014 roku i od tego czasu pełni także funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki i Budżetu. Od ponad 20 lat kieruje Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce, który w tym czasie został zmodernizowany i wyposażony w najnowszą aparaturę medyczną i rehabilitacyjną.

To właśnie pod egidą Szpitala powstaje Północne Centrum Psychiatrii Dziecięcej o wartości ok. 150 mln zł. Będzie to nowoczesny obiekt zapewniający stacjonarną opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Pracujemy obecnie nad zmodernizowaniem drogi do Szpitala. W ostatnim czasie uruchomiliśmy także nowe połączenie autobusowe, które znacząco ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej.

Aktualnie pracujemy także nad budową integracyjnego placu zabaw, który powstanie jeszcze w tym roku przy ulicy Akacjowej, o co zabiegali wielokrotnie w ramach OBO mieszkańcy osiedla. Ponadto, zwiększymy bezpieczeństwo poprzez spowolnienia ruch na ul. Wilczej i realizację opracowanego już projektu ronda na skrzyżowaniu ulic Wilczej, Behringa i Olsztyńskiej.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 1 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Akacjowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Sportowa, Świerkowa, Wilcza.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje się w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku, ul. Chopina 29.


Bogdan Sternicki, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 3.

Nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca młodzieży w Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku. Od 2023 roku jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku i prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Farmer” w Olsztynku. Wspiera aktywnie budowę nowej hali sportowej dla wspominanego Zespół Szkół, którą realizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Olsztynie. W końcu najlepiej wie jak pilna jest to inwestycja. Wspólnie pracujemy także nad przebudową ulicy Kolejowej w Olsztynku, łączącej ulicę Jana Pawła II z ulicą Szkolna. Pierwszy etap prac rozpocznie się jeszcze w tym roku.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 2 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Jana Pawła II, Kolejowa od nr 13 do końca, z wyjątkiem nr 1, 3, 5, 7, Szkolna nr 9 i nr 14 do nr 16 parzyste.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, sala nr 5, ul. Górna 5.


Paweł Pietrzak, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 4.

Osoba, której chyba nie trzeba przedstawiać. Zaangażowany w działalność lokalnych instytucji i organizacji oraz w wiele inicjatywy i wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym i charytatywnym. W samorządzie od wielu lat. Pierwsze doświadczenie, podobnie jak ja, zdobywał w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Olsztynku. Od października 2022 roku jest radnym Rady Miejskiej. Pasjonat drugiej strony obiektywu.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 2 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Daszyńskiego, Kolejowa numery 1, 3, 5, 7, Mierkowska, Mrongowiusza od numeru 42 do końca (parzyste), Polna, Towarowa, Zielona.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku, ul. Szkolna 9.


Alicja Woźnicka, kandydatka na radną do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 5.

Życie zawodowe poświęciła olsztyneckiej oświacie, jako nauczyciel oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynku. Posiada bogate doświadczenie w działalności samorządowej. Jest radną Rady Miejskiej w Olsztynku nieprzerwanie od 1998 roku. W Radzie pełniła funkcję Przewodniczącej Rady. Przewodniczyła Komisji Gospodarki i Budżetu, a od dwóch kadencji kieruje pracami Komisji Spraw Społecznych. Te ostatnie są jej najbliższe, bo zaangażowana jest szczególnie w rozwiązywanie problemów społecznych.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 3 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Emila von Behringa, Floriana, Gdańska, Grunwaldzka, Inwalidów, Krótka, Krzywa, Mały Rynek, Mazurska, Mrongowiusza od nr 1 do nr 40, za wyjątkiem numerów: 35, 37 i 39, Olsztyńska, Ostródzka, Ratusz, Ratuszowa, Rynek, Składowa, Staromiejska, Strażacka, Warszawska, Wąska, Władysława Jagiełły nr 1 do nr 8, nr 12 do nr 24, Wodociągowa, Zamkowa.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w I Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynku, ul. Klikowicza 4.


Irena Pisarewicz, kandydatka na radną do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 6.

Z Olsztynkiem związana od urodzenia. Od 2006 roku nieprzerwanie jest radną i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Olsztynku. Jest diagnostą laboratoryjnym. Kieruje Pracownią Diagnostyki Laboratoryjnej w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce. Dzięki pracy zawodowej i samorządowej ma stały kontakt z mieszkańcami naszej gminy. Od wielu lat jest również aktywnym członkiem Rady Społecznej działającej przy Gminnym Centrum Zdrowia ZPZOZ w Olsztynku.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 3 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Chopina, Górna, Klikowicza, Kościuszki nr 1c, nr 2, Mickiewicza, Pionierów od nr 2 do nr 6, od nr 8 do nr 14 parzyste, Pułaskiego, Szkolna nr 5, od nr 2 do nr 12a parzyste, Niepodległości.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku, stołówka na parterze, ul. Niepodległości 19.


Mariusz Zakrzewski, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 7.

Mariusza chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest związany z gminą Olsztynek od urodzenia. Od 25 lat prowadzi firmę Arka w Olsztynku. Od 2018 roku jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku. Zawsze dobrze zorganizowany, zaangażowany i pomocny.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 4 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Diamentowa, Długosza, Kajki, Kamienna, Kochanowskiego, Kopernika, Księżycowa, Nowowiejskiego, Ogrodowa, Perłowa, Pionierów nr 7, od nr 9 do nr 9b, nr 13, od nr 15 do nr 15a, od nr 16 do nr 36 parzyste, od nr 38 do nr 48a, Platynowa, Rubinowa, Sienkiewicza, Srebrna, Szafirowa, Szmaragdowa, Wandy Pieniężnej, Złota, Żeromskiego.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II, ul. Pionierów 7.


Ryszard Lachowicz, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 8.

Będąc dyrektor Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku, znacząco poprawił warunki i rozwinął ofertę kształcenia w szkole. Za jego kadencji olsztynecki Zamek został odrestaurowany, a ja rozwijałem swoje skrzydła w samorządzie. Wtedy jeszcze uczniowskim.

Jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku, członkiem Zarządu Stowarzyszenia Aktywna Gmina w Olsztynku,  instrumentalistą w Zespole „Swojska Nutka” i członkiem Rady Bibliotecznej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku. Kieruje także pracami zespołu odpowiedzialnego za Olsztynecki Budżet Obywatelski.

Wspiera aktywnie budowę nowej hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Olsztynku, którą realizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Olsztynie. Czyni także starania o rewitalizację Parku Miejskiego przy ulicy Zajęczej w Olsztynku.

W skład okręgu wchodzi część osiedla nr 8 w Olsztynku, w tym następujące ulice: Zajęcza, Jemiołowska, Jeziorna, Kościuszki od nr 1 do nr 1b, od nr 3 do nr 7 nieparzyste, od nr 8 do nr 14, od nr 16 do nr 16c, nr 18, Park, Parkowa, Poranna, Sielska, Słoneczna, Wędkarska, Wioślarska, Władysława Jagiełły od nr 9 do nr 9a, nr 11, od nr 26 do nr 26a, nr 32, Żeglarska.

Siedziba lokalu wyborczego znajduje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, sala nr 16, ul. Górna 5.


Ryszard Orłowski, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 9.

Od ponad 35 lat jest związany z gminą Olsztynek. Z zawodu, wykształcenia i powołania jest leśnikiem z 38-letnim stażem pracy. Od 2010 roku jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku. Jest także zaangażowany w działalność OSP w naszej gminie.

Zaangażowany, sumienny i niezwykle aktywny w terenie. Dla mnie osobiście bardzo inspirująca jest wyjątkowe współdziałanie i integracja sołectw Maniek, Mycyn, Samagowa i Zezut przy realizacji wspólnych pomysłów i inicjatyw.

W skład okręgu wchodzą 2 komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości: Elgnówko, Łęciny, Tolejny, Zawady, Czerwona Woda głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w Szkole Filialnej im. Erwina Kruka w Elgnówku, Elgnówko 27.

Mieszkańcy miejscowości: Mańki, Makruty, Mycyny, Samagowo, Kąpity, Tolkmity, Tomaszyn, Zezuty, Cichogrąd, Gębiny, Spoguny, Witułty głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Mańkach, Mańki 5a.


Andrzej Wojda, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 10.

Od urodzenia związany z gminą Olsztynek. Od 2004 roku mieszka w Mierkach. Posiada bogate doświadczenie samorządowe. Był radnym miejskim w Nidzicy. Od czterech kadencji jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku, w której od 2014 roku pełni funkcję przewodniczącego Rady.

Jest emerytowanym oficerem policji. W latach 1996-2004 był komendantem Komisariatu Policji w Olsztynku. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym naszej gminy. Był społecznym kuratorem w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich w Olsztynie. Jest członkiem Rady Społecznej działającej przy Gminnym Centrum Zdrowia ZPZOZ w Olsztynku. Pszczelarz z zamiłowania i pasji.

Mieszkańcy miejscowości: Ameryka, Jagiełek, Mierki, Kołatek, Świerkocin, Waszeta głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Mierkach, Mierki 33a.


Krzysztof Kowalski, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 11.

Od 2006 roku jestem radnym Rady Miejskiej w Olsztynku. Wcześniej przewodniczył Komisji Rewizyjnej, aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jest kierownikiem do spraw technicznych w Ośrodku Wypoczynkowym Rewita w Marózie.

Okręg 11 obejmuje mieszkańców miejscowości: Dąb, Kurki, Ząbie, Lipowo Kurkowskie, Marózek, Nadrowo, Swaderki, Marązy, Orzechowo, Selwa, Kurecki Młyna, którzy głosują w lokalu wyborczym w świetlicy wiejskiej w Nadrowie, Nadrowo 25.


Marzanna Kaczmarczyk, kandydatka na radną do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 12.

Od czterech kadencji pełni funkcję sołtysa Sołectwa Łutynowo. Niezwykle malowniczej i pięknie położonej miejscowości, która w tym czasie zmieniła się nie do poznania. Dzięki zaangażowaniu całej lokalnej społeczności, bo „działanie to klucz każdego sukcesu”!

W skład okręgu nr 12 wchodzą 2 komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości: Kunki, Lutek, Łutynowo, Łutynówko głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Kunkach, Kunki 29.

Mieszkańcy miejscowości Jemiołowo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Jemiołowie, Jemiołowo 10c.


Jerzy Głowacz, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 13.

Z zawodu i zamiłowania leśnik z 45-letnim stażem pracy. W naszym lokalnym samorządzie od 25 lat, w której pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji, w szczególności członka Zarządu Miasta, przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Komisji Rewizyjnej. Przez wiele lat był również przewodniczącym Rady Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Waplewie.

Okręg 13 obejmuje mieszkańców miejscowości: Maróz, Sitno, Waplewo, Jadamowo, Ruda Waplewska, osada Waplewo, Witramowo, Malinowo głosują w lokalu wyborczym, którzy głosują w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Waplewie, Waplewo 15.


Rafał Draszek, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 14.

Od 17 lat zawodowo związany jest z Nadleśnictwem Olsztynek, z którym jeszcze w tym roku planujemy poszerzyć drogę do Drwęcka. Informatyka i rachunkowość to dziedziny, z którymi na co dzień Rafał pracuje i które go interesują. Od 2018 roku jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku.

W skład okręgu nr 14 wchodzą 3 komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości: Królikowo, Juńcza głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Królikowie, Królikowo 13a.

Mieszkańcy miejscowości: Nowa Wieś Ostródzka, kolonia Dębowa Góra, osada leśna Dębowa Góra, Pawłowo, Gąsiorowo Olsztyneckie głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Pawłowie, Pawłowo 8a.

Mieszkańcy miejscowości: Lichtajny, Drwęck, Czarci Jar głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Lichtajnach, Lichtajny 5.


Stefan Pieńkowski, kandydat na radnego do Rady Miejskiej w Olsztynku z okręgu nr 15.

Od urodzenia jest związany z Platynami. Także zawodowo przez ponad 20 lat z Rolniczą Spółdzielnią Produkcyjną w Platynach. Od 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej w Olsztynku. Był także radnym w kadencji 2006-2010.

W skład okręgu wchodzą 2 komisje wyborcze.

Mieszkańcy miejscowości: Gaj, Smolanek, Stare Gaje, Wigwałd, Warlity Małe, Gibała, Platyny, Warglewo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w świetlicy wiejskiej w Gaju, Gaj 27.

Mieszkańcy miejscowości Sudwa, Świętajny, Świętajńska Karczma, Wilkowo głosują w lokalu wyborczym, który znajduje się w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, wejście od alei prowadzącej na Podzamcze, korytarz przed salą gimnastyczną, ul. Ostródzka 2.